ЧЕСЬКЕ ПИВО СМАКУЄ З ГІРЧИНКОЮ

Пивні фестивалі світу

Oktoberfest


Найбільший у світі фестиваль пива проходить в Німеччині. Уперше він відбувся в жовтні 1810 року. У Баварії тоді відбувалося весілля Людвіга I і принцеси Терезии Саксонської. З цієї нагоди були влаштовані грандіозні народні гуляння з пивом і кінними скачками, які проходили біля міських воріт на великому лузі, який досі носить ім'я Терезиного. На свято були запрошені усі жителі Мюнхена, пиво наливали безкоштовно. Захід так сподобався Людвігу, що він віддав розпорядження проводити його щорічно. Відтоді в третю суботу вересня починається фестиваль Oktoberfest. На Терезином лузі будуються гігантські пивні шатра – філії мюнхенських пивних, що скромно іменуються "наметами". Їх завжди чотирнадцять, і це теж традиція.

Почати пивний тур краще з павільйону Hippodrom. Колись тут дійсно проходили скачки, а зараз це своєрідні "ворота" Oktoberfest, павільйон номер один. Для дегустації продукції місцевих пивоварів краще заглянути в павільйон Paulaner або Lowenbrau. Останній легко знайти за величезним левом, символом фірми, який стоїть тут з 1949-го року. А сама пивна Lowenbrau із залом, схожим на бочки із середини, вміщує п’ять з половиною тисяч гостей. Неофіційним центром пивної урочистості є шатро Hofbrauhaus, де може вміститися 11 тисяч чоловік. У нього особлива слава: в цій мюнхенській пивній колись виступав Гітлер. Не менш відомий і павільйон Armbrustschutzen, який спочатку належав спілці стрільців-арбалетників. Це "старожили" Oktoberfest – 103 роки назад вони організували тут тир і поставили поряд з ним пивну палатку.

Стенди для стрільби з арбалета стоять тут і досі. Найбільш знатна публіка засідає зазвичай в невеликій дерев'яній будівлі Kafers Wiensn Schanke, притому публіка тудизаходить виключно в національних баварських костюмах. Відмінне пиво з дерев'яних бочок пропонує Augustiner - Festhalle - шатро монахів-августинців. Дивно, але основну частину з п'яти тисяч сортів німецького пива до цього дня варять ченці. Schottenhamel - молодіжна пивна, в ній збираються об'єднання студентів, що за традицією називають себе "буршами". А пивна Winzerer Fahndl, навпаки, відрізняється спокійнішою атмосферою, багато хто приходить сюди з дітьми. І, нарешті, тільки в наметі Fischer - Vroni, що вміщує 3,5 тисячі чоловік, подають в'ялену рибу.

Щороку на Oktoberfest приїжджають близько мільйона людей. Вони випивають 10 мільйонів пінт пива, з'їдають 750 тисяч смажених курчат і 800 тисяч сосисок. А ще скуповують декілька десятків тисяч ріжків, сердечок і шапочок з миготливими лампочками. І зовсім не з любові до естетики. Ці невибагливі прикраси насправді виконують абсолютно практичні цілі: по закінченні свята спеціальна служба по мерехтливих вогниках пізнає нерухомі тіла на темних вулицях Мюнхена, вантажить їх на візок і відвозить в спеціально відведене місце…


Cannstatter Volksfest

Пивний фестиваль проходить в німецькому Штутгарті і по праву вважається другим у світі після Октоберфеста. Volksfest перекладається як "народне свято", і саме таким він і є. Історія фестивалю бере свій початок в 1818 році, коли королева Катарина і король Вільгельм Вуртембергский вирішили влаштувати свято для свого народу після важких років чуми. Офіційний початок свята припадає на 11 годин ранку, коли Лорд Мер Штутгарту відкриває першу бочку пива біля фруктової колони. У першу неділю фестивалю по головних вулицях міста проходить процесія з людей, одягнених в яскраві костюми, а також барвисто розмальованих возів і автомобілів. Парад супроводжують натовпи людей, що прийшли помилуватися цим видовищем. Кожна колона рухається зі своїм оригінальним музичним супроводом. Більше трьох сотень артистів і фокусників влаштовують вистави на ярмарку, де будь-який охочий може покататися на найбільшому колесі у світі і спуститися зі стрімкого водоспаду.

Під час свята в місті з'являється величезна кількість пивних наметів, які пропонують пиво, зварене на кращих пивоварнях країни. Більше 300 підприємств займають площу в 16 гектарів. Столики в найвідоміших наметах резервують зазвичай за декілька місяців до початку фестивалю. Найбільші шатра зазвичай у Гокельсмаер і Швабен Брау. Один із знаменитих пивних павільйонів – зал Шварцвальда з особливим освітленням, водоспадами і лазерним шоу. Справжні гурмани ніколи не пропускають "Французьке село", де можна покуштувати гальські делікатеси, апетитні ростбіфи і сирні шніцелі. Народне свято Cannstatter Volksfest ніколи не було просто "їдальнею" чи"шинком". Яскрава відмінність цього фестивалю від йому подібних в тому, що орієнтується він, передусім, на сім'ї, і підтвердження цьому ­– надзвичайно доброзичлива і радісна атмосфера, яка тут панує.


Великий Пивний фестиваль Лондона

Свої особливі традиції приготування і споживання пива є і у Британії. І ті, хто коли-небудь був на пивному фестивалі в лондонському виставковому центрі Olympia Exhibition Center Hammersmith Road, не можуть з цим не погодитися.

Фестиваль здатний здивувати навіть найдосвідченішого любителя пива. Щороку сюди привозять більше 350 сортів справжнього британського єля, 60 сортів грушевого сидру і безліч сортів пляшкового пива. Гості фестивалю зможуть насолодитися і пшеничним, і імбирним пивом, пивом із спеціями і травами, а також слабоалкогольними сортами і портером з усіх куточків Сполученого Королівства, не рахуючи 300 сортів імпортного пива з Бельгії, Німеччини і Америки. Жива музика, розіграші призів, атракціони, прекрасні ресторани і магазини пожвавлюють атмосферу фестивалю. Розім'ятися можна, беручи участьв іграх в дартс, кеглі або настільний футбол, що дуже популярні у пабах. А тішити слух гурманів будуть старовинні застільні пісні.

Емблемою фестивалю є шумерська богиня Нинкаши. Вона була заступницеюжителів Шумерського царства, що варили пиво ще 40 століть назад. Древній клинопис зберегли до нашого часу його рецепт, і цей напій кожного разу готують напередодні фестивалю. Смак його дуже незвичайний, а з погляду поживної цінності він перевершує хліб. До речі, саме калорійність пива відштовхує від нього жінок. Навіть персонажі телевізійної реклами пива по всьому світу – це, як правило, огрядні чоловіки з величезними животами. Не дивно, що відвідувачки пабів все більше віддають перевагу вину. Великий пивний фестиваль в Лондоні ставить собі за метупривернути на свою сторону саме жінок.Доказом цього, що пиво - напій не шкідливий, є стрункість і витонченість шумерської богині Нинкаши.


Великий фестиваль пива Денвера

Якщо вірити Книзі рекордів Гинесса, Великий фестиваль пива в американському Денвері - місце, де любителі пива можуть знайти найбільший вибір сортів свого улюбленого напою. Не знаємо, чи це так, але в щорічному святі дійсно беруть участь більше трьохсот пивних компаній, які пропонують гостям безліч різних сортів пива, включаючи відомі Pilsner, Pale, Stout. Денвер вже давно вважається своєрідним західним Мюнхеном, а фестиваль лише підтверджує це звання. Великий Пивний Фестиваль США зародився в 1982 році, і з тих пір проходить щорічно з третього по п'яте жовтня в Денвері, штат Колорадо. Триденний пивний фестиваль збирає більше двадцяти тисяч відвідувачів з усієї Америки.

Як не дивно, саме США є найбільшим виробником пива у світі (214 гектолітри або 180 мільйонів баррелів пива в рік). На відміну від Європи велику частину американського пива випускають не спадкоємці древніх рецептів вручну на своїх мініатюрних пивоварнях, а гігантські корпорації на величезних пивних заводах. Найбільший у світі пивоварний завод знаходиться теж тут, в Колорадо. І якщо говорити не проякість американського пива, а про його кількість, американці цілком мають право називати свій фестиваль Великим.

 

Бельгійський Пивний вік-енд

У Бельгії пиво – це значно більше, ніж просто напій, це невід'ємна частина бельгійської культури. Бельгійське пивоваріння має старовинні традиції, які задовольнять будь-кого, навіть найпримхливішого і вимогливішого любителя пива. По кількості виробництва і вживання пива ця країна займає одне з перших місць в Європі. У Брюсселі знаходиться Міжнародний суд пива, а в Антверпені розташовується найбільша спеціалізована біржа, на якій підписуються угоди з купівлі-продажу пивоварного ячменю і солоду. Популярна марка світлого бельгійського пива Stella Artois вже не одне десятиліття не виходить з першої десятки світового рейтингу пивних марок з найбільшим обсягом продажу. І навіть кулінарна течія Cuisine de la beer, основним принципом якого є приготування блюд з використанням пива - теж творіння бельгійських кухарів. Ну де ще, скажіть, проводити пивні свята, як не тут?

І в Бельгії їх із задоволенням проводять. Пивних свят, виставок, ярмарків, фестивалів тут безліч. Але особливо примітний Бельгійський Пивний Уикенд, який щорічно проходить в брюссельському Гранд Плейс з шостого по восьме вересня.

У ці дні в Брюссель з'їжджаються любителі пива з усієї Бельгії і з сусідніх країн - Франції, Голландії, Люксембурга. Більше тридцяти пивоварень з гордістю представляють гостям свої кращі сорти пива. За традицією, пивні намети встановлюються у відомому сквері Брюссельського Гранд Палас. Вхід на пивний фестиваль безкоштовний, а ціна за кухоль пива зазвичай не перевищує 1 євро. Лідером фестивалю завжди стає популярне у всьому світі "Лагерне пиво", яскравим представником якого є Stella Artois з Лювена. Не поступається йому і пиво Abbey Beer (монастирське пиво, що виготовляється за середньовічними рецептами в монастирях або пивоварнях при них. Бельгійці також дуже хвалять пиво Maes, вишневе пиво Kriek, малиновеFrambois.Кнайпи учасники:
dublin viktoria The Gas Station Persh klasa pyvnytsya-pub Pomeo sherlock-pub